CIEPŁY MONTAŻ ISO CHEMIE ISO BLOCO ONE / HYBRATEC

Wielofunkcyjna taśma do uszczelniania spoin o wyjątkowych właściwościach na trzech płaszczyznach: wewnątrz w 100 % hermetyczna i paroszczelna, w środku termoizolacyjna i dźwiękoszczelna, na zewnątrz odporna na zacinający deszcz do  >1.000 Pa.

- Uszczelnienie 3-płaszczyznowe tylko w jednym produkcie, optymalny przepływ wilgoci na zewnątrz

- Redukuje konwekcyjną utratę ciepła

- Montaż niezależny od warunków pogodowych

- Odpowiada wymaganiom EnEV (Ustawa energooszczędna) i spełnia wymagania jakości RAL

Wielofunkcyjna taśma uszczelniająca działa funkcjonalnie na 3 płaszczyznach: na zewnątrz zapewnia odporność na ciśnienie 1.000 Pa dla parcia deszczu z wiatrem, w obszarze środkowym gwarantuje pewną izolację terminczną i akustyczną oraz w części wewnętrznej  szczelność powietrza, chamując jednocześnie przenikanie pary wodnej.  

 

 


 

CIEPŁY MONTAŻ WARSTWOWY ISO CHEMIE

W montażu warstwowym termoizolacja z pianki PUR jest dodatkowo zabezpieczana od wewnątrz taśmą/folią szczelną i od zewnątrz wodoodporną taśmą. Mamy zatem trzy warstwy – paroizolacyjną, która ma uniemożliwić wilgoci z domu wnikanie w piankę, termoizolacyjną i paroszczelną, której zadaniem jest ochrona piany przed opadami i jednocześnie, umożliwienie dyfuzji pary wodnej.

Ciepły montaż ogranicza mostki termiczne i w efekcie zmniejsza koszty ogrzewania.

 

 

 


 

 

CIEPŁY MONTAŻ W WARSTWIE OCIEPLENIA JBD / KNELSEN

Osadzenie okna w warstwie ocieplenia, które ma całkowicie eliminować mostki termiczne wokół ościeżnicy. Okno obsadza się przed ścianą nośną, ale mocuje do muru, nie do termoizolacji. To oznacza konieczność wykorzystania specjalnych elementów montażowych –  konsoli czy ram nośnych. Przy czym warstwa termoizolacji ma mieć przynajmniej 15 cm grubości.

 

 

 CIEPŁY MONTAŻ W WARSTWIE OCIEPLENIA ISO CHEMIE WINDFRAMER

 

System ISO CHEMIE WINDFRAMER jako systemowe mocowanie okna z jednoczesnym uszczelnieniem złącza okiennego. Rozwiązanie wyklucza stosowanie pianki poliuretanowej, która w złączu okiennym wymaga natychmiastowego wręcz zabezpieczenia przed wilgocią i promieniowaniem ultrafioletowym. System nie zakłada również stosowania specjalnych konsoli do montażu. Profile instalacyjne systemu poziomujemy w trakcie montażu, więc sami mamy wpływ na korektę podłoża montażowego w przypadku, gdy zostało niezbyt starannie wymurowane.

Co to wszystko oznacza dla Inwestora? Z pewnością realne ograniczanie wartości liniowych mostków cieplnych, ale też możliwość wcześniejszej adaptacji wnętrza. Jak  dotąd, Inwestor musiał czekać na ocieplenie domu, aby móc próbować uszczelnić zamocowane uprzednio okno w warstwie ocieplenia. System ISO CHEMIE WINDFRAMER, umożliwia pełne zamknięcie otworu już po 24h, zatem Inwestor nie jest pozostawiony samemu sobie z problemem kontynuacji montażu, a konkretnie jego części związanej z uszczelnieniem.

Jeśli masz projekt lub zdjęcie budynku, którego dotyczyć będzie wycena, ZAŁĄCZ PLIK - a następnie WYŚLIJ.
Odpowiemy najszybciej jak się da.

Załącz plik
Partnerzy
ISO CHEMIE
Roto
SIEGENIA
MACO
ABAKUS
Krispol
Veka
Salamander
Somfy
SELT
DRE
Erkado
Eko Okna
REHAU
FB