TO NAS WYRÓŻNIA

Jesteśmy firmą, która dba o klienta począwszy od pomiaru i doradztwa technicznego, po wybór odpowiednich materiałów, aż po montaż zakupionych u nas produktów. Oferujemy nowoczesne wyroby sprawdzonych producentów, ale nie zapominamy przy tym o prawidłowym, odpowiednim do warunków budynku, sposobie montażu. Energooszczędne okna będą pełniły swoje funkcje, tylko pod warunkiem prawidłowego montażu. Całą naszą wiedzę i doświadczenie wciąż uzupełniamy, doskonalimy i podążamy za nowoczesnymi metodami montażu okien i całej stolarki otworowej. Proponujemy tylko sprawdzone i dopasowane do budynku sposoby montażu. Doradzamy jak powinien wyglądać otwór, aby można było dokonać w nim prawidłowego montażu okien. Oferujemy montaż okien warstwowy z taśmami SWS lub przy użyciu masy hybrydowej SOUDATIGHT, montaż okien z użyciem „ciepłego parapetu” KLINAR, montaż okien na konsolach, montaż okien w systemie Mowo Illbruck, montaż okien w systemie ISO-Chemie. Stosujemy najwyższej jakości materiały do montażu i ma to bezpośredni wpływ na bilans energetyczny nowo powstałego budynku. W nowych budynkach należy stosować nowe wytyczne co do montażu okien, nowe rozwiązania montażowe oparte są na zastosowaniu nowoczesnych technologii i materiałów. Nasza wiedza techniczna pozwala na wykonanie prawidłowego, bezawaryjnego i nowoczesnego technologicznie montażu.

INSTALACJA OKIEN

 

Instalacja okien przy użyciu kotew mocujących rame okna z murem oraz wypełnienie pianką PU. Jest to metoda stosowana podczas wymiany okien oraz stanach surowych.


MONTAŻ SZCZELNY WARSTWOWY SWS

W zalecanym aktualnie montażu warstwowym termoizolacja z pianki PUR jest dodatkowo zabezpieczana od wewnątrz taśmą/folią paroszczelną i od zewnątrz wodoodporną taśmą paroprzepuszczalną. Mamy zatem trzy warstwy – paroizolacyjną, która ma uniemożliwić wilgoci z domu wnikanie w piankę, termoizolacyjną i paroszczelną, której zadaniem jest ochrona piany przed opadami i jednocześnie, umożliwienie dyfuzji pary wodnej.

Dlaczego pianę zabezpiecza się taśmami? Bo tylko sucha odpowiednio izoluje termicznie i akustycznie.

Montaż warstwowy ma ograniczyć mostki termiczne i w efekcie zmniejszyć koszty ogrzewania, poprawić mikroklimat pomieszczeń, zapobiegać powstawaniu wokół okien wykwitów pleśni. Zdaniem specjalistów szczelność połączenia wykonanego tym sposobem jest blisko dwa razy większa, niż w przypadku tradycyjnej metody z użyciem piany montażowej. A właśnie na szczelność połączenia okna i ściany zwracają uwagę przepisy: „połączenie okien z ościeżami należy projektować i wykonywać pod kątem osiągnięcia ich całkowitej szczelności na przenikanie powietrza” (z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 6 listopada 2008 r.). Co jest słuszne, bo straty ciepła wy-nikają nie tylko z jego przenikania przez samo okno, ale też z przewiewania przez luki między ościeżnicą i murem.

  


MONTAŻ SZCZELNY WARSTWOWY SOUDATIGHT

Termoizolacja z pianki PUR jest dodatkowo zabezpieczana wewnątrz i zewnątrz masą na bazie polimerów hybrydowych SOUDATIGHT HYBRID. Mamy zatem trzy warstwy – paroizolacyjną, która ma uniemożliwić wilgoci z domu wnikanie w piankę, termoizolacyjną i paroszczelną, której zadaniem jest ochrona piany przed opadami i jednocześnie, umożliwienie dyfuzji pary wodnej, cechuje ją wysoka odporność na promienie UV.


 

MONTAŻ SZCZELNY  W WARSTWIE OCIEPLENIA

Osadzenie okna w warstwie ocieplenia, które ma całkowicie eliminować mostki termiczne wokół ościeżnicy. Okno obsadza się przed ścianą nośną, ale mocuje do muru, nie do termoizolacji. To oznacza konieczność wykorzystania specjalnych elementów montażowych – kotew, konsoli czy ram instalacyjnych. Przy czym warstwa termoizolacji ma mieć przynajmniej 15 cm grubości.

Montaż w ociepleniu powinien być warstwowy (na ogół). Czyli okno uszczelnia się pianką, pełniącą funkcję termoizolacji, oraz zabezpiecza od środka taśmą paroszczelną, a od zewnątrz wodoodporną taśmą paroprzepuszczalną.


 

 

 MONTAŻ SZCZELNY MOWO

 

System illbruck MOWO jako systemowe mocowanie okna z jednoczesnym uszczelnieniem złącza okiennego. Rozwiązanie wyklucza stosowanie pianki poliuretanowej, która w złączu okiennym wymaga natychmiastowego wręcz zabezpieczenia przed wilgocią i promieniowaniem ultrafioletowym. System nie zakłada również stosowania specjalnych konsoli do montażu. Profile instalacyjne systemu poziomujemy w trakcie montażu, więc sami mamy wpływ na korektę podłoża montażowego w przypadku, gdy zostało niezbyt starannie wymurowane.

Co to wszystko oznacza dla Inwestora? Z pewnością realne ograniczanie wartości liniowych mostków cieplnych, ale też możliwość wcześniejszej adaptacji wnętrza. Jak  dotąd, Inwestor musiał czekać na ocieplenie domu, aby móc próbować uszczelnić zamocowane uprzednio okno w warstwie ocieplenia. System illbruck MOWO, umożliwia pełne zamknięcie otworu już po 24h, zatem Inwestor nie jest pozostawiony samemu sobie z problemem kontynuacji montażu, a konkretnie jego części związanej z uszczelnieniem

Jeśli masz projekt lub zdjęcie budynku, którego dotyczyć będzie wycena, ZAŁĄCZ PLIK - a następnie WYŚLIJ.
Odpowiemy najszybciej jak się da.

Załącz plik
Partnerzy
Roto
ABAKUS
Krispol
Veka
Salamander
Somfy
FB